Jump to Navigation

Aktivity 2013/2014

Prehľad aktivít 2013/2014

18.2.Vernisáž výstavy žiackych prác Cerebrum

vernisaz plagat

Študenti našej školy sa so svojimi fotografiami a výtvarnými prácami zapojili do Cerebra a pripravili vernisáž k otvoreniu výstavy s kultúrnym programom. Hosťom výstavy bol mladý dizajnér Matej Dubiš. V tomto ročníku Cerebra prebehlo aj študentské hlasovanie o najkrajšie práce. Fotografie z vernisáže si môžete pozrieť tu


6.11.
Príbeh filmu: Odysea

story of filmŠtudenti nášho gymnázia si pozreli úvod a 1.diel dokumentárneho cyklu Príbeh filmu:Odysea v kine Film Europe v historickej budove Pisztoryho paláca.

 

 

 

24.-26.10. Praha

Študenti našej školy navštívili hrad Karlštejn a Prahu a spoznali tieto krásne historické miesta. Veľmi zaujímavé bolo spoznať život nevidiacich ľudí na fascinujúcej ceste Neviditeľnou výstavou, kde sme si vyskúšali život bez zraku. Fotografie tu

1. deň - Karlštejn, Praha - Žižkov

2. deň - Praha - Tancujúci dom, Národné divadlo, Karlov most, Malá Strana, chrám sv Mikuláša, Hradčany, Pražský hrad, chrám sv. Víta, Staromestské námestie, Týnsky chrám, Václavské námestie, Stavovské divadlo, Karolínum, Prašná brána, Neviditeľná výstava, voľný program

3. deň - Praha - vyhliadková veža na Žižkove, ZOO


13.-18.6. Poznávací zájazd Provensálsko

levandulepont du gardverdonbaux de provancemonaco

Monaco, Verdon, Salagon, Arles, Pont du Gard, Les Baux de Provance, Avignon, Marseille

VIAC INFORMÁCIÍ TU

15.10. Návšteva SND

Študenti III.B triedy navštívili zákulisie SND, kde sa oboznámili s prípravou divadelného predstavenia a technickým zázemím divadla. Zároveň mali možnosť pýtať sa na fungovanie a chod divadla ako kultúrno-umeleckej inštitúcie.

15.10. Gotické pamiatky Bratislavy

kaplnkadom sv. Martina

Študenti semináru Dejiny umenia absolvovali prehliadku Františkánskeho kostola s gotickou kaplnkou sv.Jána Evajelistu a Dómu sv.Martina. Pozreli si aj niektoré ďalšie gotické pamiakty v Bratislave.

 

 

 

 

Bienále ilustrácií Bratislava 2013

BIB 2013 Triedy prima, sekunda a 1.ročník navštívili 24.ročník medzinárodnej prehliadky ilustrácií kníh Bienále ilustrácie Bratislava v Dome umenia. Fotogaléria tu