Jump to Navigation

Zimná kalokagatia

V dňoch 14. a 15.marca 2017 sa uskutočnil v Športovom areáli na Štrbskom plese 8. ročník Zimnej kalokagatie 2017. Bola to zimná olympiáda žiakov základných škôl a ročníkov príma až kvarta osemročných gymnázií z celého Slovenska. Súťaží sa zúčastnilo 374 detí z 96 škôl. Súťažilo sa v štyroch druhoch športov: zjazdové lyžovanie (obrovský slalom a slalom), bežecké lyžovanie, biatlon a snowboard. Okrem športových boli aj kultúrne súťaže: výtvarný prejav a fotografia.


Zimnej kalokagatie sa zúčastnila aj minivýprava z našej školy, ktorá bola veľmi úspešná. Našu školu reprezentovali Filip Botka a Michal Pospíšil, obaja žiaci kvarty.  Filip súťažil v obrovskom slalome, kde obsadil 2. miesto a súťaž v slalome vyhral. Výborný výsledok dosiahol aj Michal, ktorý v behu na 2,5 km klasickou technikou obsadil 6. miesto.


Podujatie bolo festivalom našich možno budúcich slovenských reprezentantov, ktorých prišli povzbudiť aj bývalí olympionici zo Štrby. Počas úvodného ceremoniálu priniesli olympijskú vlajku       V. Klimková, Ľ. Ilanovská, J. Klimko a J. Kovařík. Olympijský oheň zapálil bronzový biatlonista zo ZOH 2010 vo Vancouveri P. Hurajt.


FOTOGALÉRIA