Jump to Navigation

PK FJ

Aktuality 

Bohužiaľ aj v tomto školskom roku našu prácu významne ovplyvňuje situácia s epidémiou, ale aj napriek tomu sa snažíme pracovať vďaka dištančnému vyučovaniu. Naši franúzštinári dokážu vyrobiť takéto krásne projekty:

Začiatočníci z 1.C

https://www.canva.com/design/DAEWR3ZWFUs/OtnQrkEI67dBpRUru6HOJA/view?utm...

Maturanti zo 4.C

https://www.canva.com/design/DAEWaMyIIT0/IWxJpe85a5vwJZt7BOtIFQ/view?utm...

 

Bienvenue à l´année scolaire 2020/2021 - Vitajte v školskom roku 2020/2021

la rentrée 2020/2021 - návrat do školy v šk. roku 2020/2021

 

V školskom roku 2020/2021 sa na našej škole otvorili 4 skupinky študentov francúzskeho jazyka v každom jednom ročníku. Všetkým želám veľa chuti do učenia, množstvo spoločných zážitkov počas hodín a budúcim maturantom z francúzskeho jazyka ako voliteľného predmetu veľa síl do učenia.

 

Školský rok 2019/2020


Školský rok 2019/2020 bol veľmi špecifický. Do marca, kedy sme museli prejsť na dištančné a online vyučovanie kvôli COVID-u 19 sme toho stihli dosť veľa. Dve skupinky študentov druhého a tretieho ročníka sa zúčastnili exkurzie vo Francúzskom inštitúte v Bratislave, vybraní žiaci sa zúčastnili krásnej exkurzie do Európskeho parlamentu vo Štrasburgu, našim priaznivcom ale aj anonymným turistom sme zlepšili náladu francúzskymi piesňami na Hviezdoslavovom námestí, svojou prítomnosťou a spevom sme potešili aj slabozraké deti, z našich palaciniek mohli ochutnať hostia počas Dňa otvorených dverí.

Potom sa však všetko presunulo do virtuálneho sveta. Avšak my sme sa situácii rýchlo prispôsobili a pokračovali v štúdiu, ako aj v našich e-Twinnig projektoch, do ktorých sme prispeli hodnotnými príspevkami. Naučili sme sa rozumieť francúzskej tlači, čítali sme si o Corone a opatreniach aj v tomto jazyku. Takto sme videli, že celý svet, vrátane toho frankofónneho trpí rovnako, teda že v tom nie sme sami.

 

                                                  prvé kroky - les premiers pas

 

       Od školského roka 2018/2019 sme sa zapojili do medzinárodného projektu Etwinning, zameraného na internetovú spoluprácu vrámci Európskej únie a pridružených štátov.

                                                                           Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt etwinning logo

So žiakmi 1.C triedy sme si vrámci projektu Les cartes postales de Noel zaslali vianočné pohľadnice s motívmi slovenským hradov, zámkov, pamätihodností, ktoré sme okrem krásnych ilustrácií ozdobili aj prvými  sviatočnými blahoželaniami.

                  

          Študenti školy St. Davids z Greystonu v Írsku.